Діагностичний напрямок
Діагностика харчової алергії
Загальна характеристика
Яєчний жовток є облігатним алергеном. Він невідоспецифічний, тобто заміна на яйця інших птахів не усуває небезпеки алергічної реакції. Може проникати в організм через кишковий бар'єр в незміненому вигляді. Особливо вірогідний розвиток алергії у грудних дітей. Яєчний жовток, поряд з яєчним білком і білком коров'ячого молока, належить важлива роль в етіологічній структурі бронхіальної астми, риніту, атопічного дерматиту. Вважається, що антигенні властивості у білків жовтка і білка різні, тому необхідно досліджувати їх окремо. Можлива перехресна реакція з алергенами пір'я птахів. Навіть мінімальні кількості можуть викликати важкі реакції, аж до анафілактичного шоку. При алергії на яйця не можна робити щеплення без консультації з лікарем: багато вакцини виготовляються на основі курячих ембріонів
Показання для призначення
Для діагностики алергічних захворювань (харчова алергія, атопічний дерматит, бронхіальна астма, алергічний риніт, респіраторний аллергоз).
Для оцінки ризику розвитку алергічних реакцій до яєчного жовтку
Маркер
Маркер сенсибілізації до яєчного жовтку
Клінічна значущість
Визначення наявності і ступеня сенсибілізації до яєчного жовтку
Склад показників:
Специфічні IgE, яєчний жовток (f75)
Діапазон вимірювань: 0.1 - 100
Одиниця виміру: кОд/л
Референтні значення:
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.