Діагностичний напрямок
Діагностика харчової алергії
Загальна характеристика
Помідор містить менше 1% білка, але може бути причиною харчової алергії. Вона проявляється різноманітними симптомами - від кропив'янки до генералізованої реакції, аж до анафілактичного шока. Томат містить кілька алергенів: профіліни (обумовлює перехресну реакцію з пилковими алергенами берези, лугових трав, лободи), білки переносники ліпідів (перехресні реакції на горіхи, арахіс, пиво, кукурудзу, гірчицю, виноград, капусту, шовковицю, апельсин, ківі, фенхель, селера, баклажан, каштани і ананас). Алергенність збільшується зі ступенем зрілості плода і досягає максимуму в стиглих красних томатах; зелені, жовті та оранжеві сорти містять менше алергенів.
Показання для призначення
Для діагностики алергічних захворювань (харчова алергія, атопічний дерматит, бронхіальна астма, алергічний риніт, респіраторний алергоз).
Для оцінки ризику розвитку алергічних реакцій на помідор
Маркер
Маркер сенсибілізації до помідору
Клінічна значущість
Склад показників:
Специфічні IgE, томат (f25)
Діапазон вимірювань: 0.1 - 100
Одиниця виміру: кОд/л
Референтні значення:
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.