Діагностичний напрямок
Гострий коронарний синдром
Загальна характеристика
Тропоніни (Тn) - невеликі білки контрактильного апарату клітин поперечно-смугастої мускулатури, які включені в процес регуляції м'язового скорочення. Розрізняють I, T, C - форми Тn, що входять до складу тропонінового комплексу.
Динаміка появи кардиоспецифічної форми Тn в крові пов'язана з відсотковим розподілом всередині клітин: 5% знаходиться у вільному вигляді в цитоплазмі, що пояснює його появу в плазмі крові вже через 3 - 6 годин після пошкодження серцевого м'яза, а 95% пов'язана з м'язовими філаментами і при ураженні серцевої клітини звільняється повільно, внаслідок чого, збільшена концентрація зберігається протягом 1 - 2 тижнів після пошкодження міокарда. Пік концентрації досягається через 14-20 годин.
Збільшений рівень тропоніну ізольовано не може служити підставою для діагнозу інфаркту міокарда. Для діагностики ІМ (за рекомендацією Європейського товариства кардіологів, 2007, 2012) оцінюється динаміка тропоніну (з інтервалом в 6-12 годин).
Показання для призначення
1. Діагностика, динаміка і прогноз інфаркту міокарда та нестабільної стенокардії.
2. Диференціальна діагностика і вибір тактики лікування хворих з гострим коронарним синдромом.
3. Контроль впливу хіміотерапії на міокард.
Маркер
Маркер пошкодження міокардіоцитів.
Клінічна значущість
2. Моніторинг гострих коронарних синдромів і оцінка прогнозу.
3. Моніторинг пацієнтів з неішемічними причинами серцевих ушкоджень (некрозу).
Склад показників:
Тропонін I скринінг
Референтні значення:
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Інтерференція:
- Цитостатики, серцеві глікозиди
Інтерпретація:
- Інфаркт міокарду.
Хронічна ішемічна хвороба серця, нестабільна стенокардія, оперативне втручання на серці, травма серця, міокардити, важка СН, сепсис, ХНН, ДВЗ-синдром.