Загальна характеристика
Наявність підвищеного рівня антитіл до тканин щитоподібної залози вказує на автоімунний характер порушень щитоподібної залози (зміни розміру, структури і функції).
Основні симптоми
Зміни в щитоподібній залозі:
- розмір - збільшена, зменшена, нормальних розмірів
- структура - можуть бути наявні додаткові утворення
- функція - не змінена, змінена
Частіше виникає зниження функції (гіпотиреоз) внаслідок швидкої масивної руйнації клітин щитоподібної залози автоімунним процесом. Може бути тимчасовий тиреотоксикоз (підвищення рівня гормонів в крові), що в подальшому змінюється на гіпотиреоз.
Кому рекомендовано пройти обстеження: особам з клінічними ознаками порушення функції щитоподібної залози або без симптомів при наявності ультразвукових ознак автоімунного тиреоїдиту.
Дослідження, які входять до складу комплексу:
- Антитіла до тиреоглобуліну (АТТГ)
- Антитіла до тиреопероксидази (АТПО)
Результати досліджень дозволять провести диференціальну діагностику аутоімунних захворювань щитоподібної залози від неаутоімунного зобу або гіпотиреозу.
Біоматеріал для дослідження: кров з вени.
*Вартість комплексів на регулярній основі до 10% нижча від сумарної вартості окремих досліджень, що входять до їх складу.
Відхилення будь-якого показника від референтних значень потребує консультації лікаря-фахівця.
Запитання щодо інтерпретації результатів досліджень ви можете ставити експертам з лабораторної діагностики компанії ДІЛА за тел. 0800 219 696
Важливо! Лікарі лабораторії ДІЛА не встановлюють діагноз та не призначають лікування, а лише можуть підтвердити або спростувати сумніви стосовно стану вашого здоров’я та порадити, до фахівця якого напрямку/спеціальності потрібно звернутися.
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження