Загальна характеристика
Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) шкодять інтимному здоров'ю чоловіка та жінки та призводять до серйозних наслідків - запальних захворювань статевих органів:
-простатиту та безпліддя у чоловіків;
-запалення слизової піхви (вульвовагініту), запалення шийки матки (цервіциту), запалення яєчників та маткових труб (аднекситу), запалення сечового міхура (циститу), безпліддя, несприятливих наслідків вагітності, ризику розвитку раку шийки матки у жінок.
Проходження регулярного скринінгу на інфекції, що передаються статевим шляхом є проявом турботи і відповідальності по відношенню до статевого партнера. Жінки й чоловіки в однаковій мірі повинні бути впевненими у відсутності статевих інфекцій. При найменшій підозрі на можливу загрозу потрібно негайно вживати контрзаходів, які починаються зі своєчасного встановлення правильного діагнозу.
Тривалість інкубаційного періоду з моменту інфікування варіює від 2-3 днів до декількох тижнів в залежності від виду інфекції. Симптоми інфікування ІПСШ (запалення сечостатевої системи): виділення з уретри або піхви; свербіж або біль при сечовипусканні, висипки, виразок на статевому члені у чоловіків і на статевих губах або в піхві у жінок, тазові болі і т.п.
Більшість ІПСШ протікають безсимптомно або з незначними симптомами і з цієї причини можуть залишатися нерозпізнаними. Люди, хворі на статеві інфекції часто навіть не підозрюють про наявність хвороби і становлять загрозу для інших.
Безумовні патогени (гонокок, хламідія трахоматіс, трихомонади) - це мікроорганізми, які передаються статевим шляхом і підлягають обов’язковому лікуванню незалежно від наявності скарг.
Кому рекомендовано пройти обстеження:
При підозрі на можливе захворювання ІПСШ:
-чоловікам і жінкам у яких є симптоми, схожі на ІПСШ (болі, виділення зі статевих шляхів, свербіж, дискомфорт при сечовипусканні та ін.), щоб перевірити наявність більшості можливих інфекційних причин;
-при безплідді.
При підвищеному ризику інфікування ІПСШ:
-усім сексуально-активним чоловікам і жінкам, як регулярне скринінгове обстеження;
-перед початком статевих відносин з новим партнером;
-особам, які входить у групу ризику (були незахищені статеві акти з партнерами, статус яких щодо інфікування ІПСШ невідомий або позитивний, часта зміна статевих партнерів, вживання наркотичних засобів).
Результати досліджень дозволять виявити всі найбільш поширені інфекції, що належать до безумовних патогенів і умовно-патогенної флори, що можуть спричиняти запалення сечостатевої системи (гонорею, хламідіоз, трихомоніаз) та сифіліс, які передаються статевим шляхом та підлягають обов'язковому лікуванню.
Дослідження, які входять до складу комплексу:
Скринінг 4 ІПСШ - напівкількісн.
Сифіліс, Treponema pallidum, антитіла загальні - скринінг (з імуноблотом для сумнівних/позитивних)
Біоматеріал для дослідження:
Для жінок: кров з вени; зішкрібок з у/г тракту
Для чоловіків: кров з вени; зішкрібок з у/г тракту або сеча (перша ранкова порція)
*Вартість комплексів на регулярній основі до 10% нижча від сумарної вартості окремих досліджень, що входять до їх складу.
Відхилення будь-якого показника від референтних значень потребує консультації лікаря-фахівця.
Запитання щодо інтерпретації результатів досліджень ви можете ставити експертам з лабораторної діагностики компанії ДІЛА за тел. 0800 219 696
Важливо! Лікарі лабораторії ДІЛА не встановлюють діагноз та не призначають лікування, а лише можуть підтвердити або спростувати сумніви стосовно стану вашого здоров’я та порадити, до фахівця якого напрямку/спеціальності потрібно звернутися.
Правила підготовки пацієнта
урогенітальний зішкріб (жіночий)
венозна кров
урогенітальний зішкріб (чоловічий)
сеча
instr_sechi_Zag_vacuetteBak_PLR (1).pdfІнструкція зі збору сечі та еякуляту (Мікоплазмоз, уреаплазмоз, посів+аб).pdf
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
урогенітальний зішкріб (жіночий)
Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри, цервіксу, вагіни. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 5,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
урогенітальний зішкріб (чоловічий)
Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.
сеча
Біоматеріал для дослідження: Сеча ПЛР. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.
У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження