У більшості людей COVID-19 має перебіг, подібний до звичайного ГРВІ. Але у декого хвороба може супроводжуватись стійкою лихоманкою, гострим пошкодженням легень із розвитком гострого респіраторного дистрес-синдрому (ГРДС), синдромом поліорганної недостатності (СПОН) і шоком, що призводять до високої летальності.
Беручи до уваги ситуацію з COVID-19 в Україні, дані про збільшення кількості випадків важкого перебігу навіть у молодих і загальному стрімкому зростанні захворюваності, у деяких випадках аби врятувати життя потрібно діяти дуже швидко. На сьогоднішній день, поряд з такими факторами ризику як вік і супутні захворювання, допомогти спрогнозувати важкий перебіг і підвищений ризик смертності можуть певні лабораторні показники.
Експерти ДІЛА розробили 2 нові комплекси досліджень, що допоможуть спрогнозувати важкий перебіг COVID-19:
Комплекс "Оцінка стану організму при COVID-19, розгорнутий"
Комплекс "Оцінка стану організму при COVID-19, базовий"
Діагностичні комплекси спрямовані на оцінку стану загального стану організму, а також різних органів і систем, щоб вчасно виявити і попередити ризик розвитку ускладнень на тлі коронавірусної інфекції.
Завдяки комплексним дослідженням ви зможете в короткий час, всього за 24 години у Києві та до 48 годин у інших містах, та за оптимальною ціною оцінити загальний стан організму і визначити чи належите ви або ваші близькі до групи ризику з розвитку ускладнень коронавірусної інфекції COVID-19.
Як лабораторні показники дозволяють виявляти важкий перебіг COVID-19?
Зверніть увагу, що діагностичні комплекси містять багато складників і призначені для різнопланової оцінки стану організму під час перебігу COVID-19, які правильно оцінити може лише лікар. Тому не потрібно намагатися з’ясувати самостійно, що відбувається всередині вас, не слід гуглити і дослухатися порад у Фейсбуку, а також порівнювати результати своїх досліджень із сусідськими і співставляти наявність або відсутність нюху та інших симптомів з тими, які мали колеги по роботі. І тим паче не слід самостійно призначати собі лікування. З отриманими результатами досліджень потрібно звернутися до лікаря, а в разі, якщо є відхилення від референсних показників – звернутися негайно, для визначення подальшої тактики лікування.
У черговий раз нагадуємо, що самолікування може зашкодити вашому здоров’ю!
Яким чином пройти обстеження?
Для обстеження необхідно здати венозну кров натщесерце або після 6-годинної перерви між прийомами їжі.
Дослідження доступні у відділеннях ДІЛА з 13:00. Докладну інформацію можна отримати за телефонами:
Кому рекомендується проходити дані дослідження?
В обов’язковому порядку обстеження слід проходити в перші дні захворювання людям з групи ризику:
Якщо ви не належите до групи ризику і маєте легкий або середньо-тяжкий перебіг COVID-19, але відчуваєте погіршення, що зазвичай спостерігається на 5-10 день хвороби, також рекомендовано здати один з комплексів для визначення важкості ураження та вирішення потреби у своєчасній госпіталізації.
Пильнуйте себе та своїх близьких, не наражайтеся зайвий раз на небезпеку, особливо під час зимових свят. Ми всі стомилися від відсутності повноцінного спілкування, але це не скасовує епідемічної настороженості.
Діагностика COVID-19 в лабораторії ДІЛА проводиться у повній відповідності до регламенту, що затверджений Наказом МОЗ України від 28.03.2020 № 722 (зі змінами) «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)», згідно якого ДІЛА пройшла крос-валідацію з вірусологічною лабораторією Центру Громадського здоров’я МОЗ України щодо участі у проведенні досліджень на COVID-19.
Будьте здорові!