МЛ ДІЛА пропонує нове дослідження «Eозінофільний катіонний білок» (ECP) - неінвазивний маркер еозинофільного запалення при алергічних захворюваннях і інших станах, пов'язаних з активацією еозинофілів.
Еозинофільний катіонний білок - це один з основних медіаторів еозинофілів. При активації еозинофілів антитілами і цитокінами відбувається їх дегрануляція- викид в кровотік вмісту гранул, зокрема - ЕСР. Зміст ECP прямо пропорційний кількості еозинофілів.
Дослідження дає можливість оцінити інтенсивність еозинофільного запалення (при бронхіальній астмі, алергічних ринітах, дерматитах, аутоімунних захворюваннях).
При діагностиці алергічних станів ЕСР є більш чутливим показником, ніж вміст еозинофілів в крові: він може підвищуватися, коли кількість еозинофілів залишається в межах норми.
Визначення рівня ECP дозволяє:
- оцінити важкість перебігу алергічних захворювань, зокрема бронхіальної астми, атопічного дерматиту, т.і.
- спрогнозувати виникнення астматичного нападу при БА
- контролювати ефективність терапії (підбір дози ГКС при БА, підбір дієти при АД)
Показання до призначення дослідження:
1) Бронхіальна астма (БА):
- оцінка ступеня тяжкості захворювання,
- прогноз астматичного нападу ** при сезонної астмі,
- контроль ГКС-терапії, що проводиться
2) Оцінка інтенсивності еозинофільного запалення при паразитарних і аутоімунних захворюваннях.
3) Діагностика DRESS-синдрому (непереносимість лікарських препаратів)
4) Діагностика еозинофільного запалення слизової кишечнику.
Переваги дослідження in- vitro
В діагностиці бронхіальної астми:
Неінвазивний маркер в порівнянні з іншими тестами, що використовуються для діагностики БА (дослідження бронхоальвеолярної лаважної рідини, дослідження ЕСР в мокроті і т.д), широко доступний і такий, що легко відтворюється.
В діагностиці атопічного дерматиту:
- рівень ЕСР є більш достовірним, і може бути підвищений при нормальних значеннях загального IgE
- підвищений рівень ЕСР вказує на еозинофільне запалення як при IgE - залежних, так і при IgE - незалежних атопічних станах
У здорової людини в середньому-7 нг / мл; при БА може підвищуватися до -25-30 нг / мл; при загостренні АД-60-70 нг / мл, при гіпереозінофільний синдромі при онкогематологічних захворюваннях -до 200 нг / мл
Інтерпретація результату:
Референтні значення:
0,2 - 24 нг / мл (будь-який вік і стать)
ВАЖЛИВО: Підвищена концентрація ECP не завжди вказує на розвиток алергічного процесу, тому що спостерігається при неалергічних захворюваннях, таких як: гельмінтози, бактеріальний синусит, новоутворення нирок, інфекція респіраторно-синцитіального вірусу, Синдром Чарга-Стросс т.і.
На результат дослідження ECP може вплинути прийом деяких ліків. ECP знижується при використанні інгаляційних кортикостероїдів, оральних кортикостероїдів, стабілізаторів тучних клітин, антагоністів рецепторів лейкотрієну, циклоспорину, проведенні імунотерапії.
Результат необхідно оцінювати тільки в комплексі з клінічними проявами.