З радістю повідомляємо, що з 26 листопада в оновленому діагностичному відділенні ДІЛА за адресою вул. Гагаріна, 9, для зручності клієнтів стартує виконання дослідження «
Спермограма розгорнута».
Спермограма – це метод вивчення еякуляту для оцінки запліднюючої здатності чоловічої сперми. Спермограма показує не тільки здатність чоловіка запліднювати, а й є важливим методом діагностики урологічних захворювань.
Дослідження спрямоване на вивчення кількісних, якісних та морфологічних показників сперматозоїдів. Спермограма включає в себе:
- фізичні параметри (об'єм, колір, pH, в'язкість, час розрідження);
- кількісні характеристики (кількість сперматозоїдів в 1 мл, загальна кількість в еякуляті, рухливість);
- морфологічні властивості, наявність аглютинації і клітин сперматогенезу, а також вміст лейкоцитів, еритроцитів, наявність слизу.
В медичній лабораторії ДІЛА виконання розгорнутої спермограми проходить подвійний контроль якості на спермоаналізаторі з дублюванням аналізу сперміологом, а референсні значення видаються згідно керівництва ВООЗ 2010 року.
Виконання спермограми дає можливість швидко та точно діагностувати порушення репродуктивної функції чоловіків та визначити тактику лікування.
Показання до проведення дослідження
|
1. Безплідний шлюб протягом 1 року при регулярних статевих стосунках.
2. Безпліддя при варікоцеле, травмах та інфекційних захворюваннях статевих органів, гормональних розладах.
3. При підготовці до процедур IVF.
4. Донорам сперми.
Для оцінки репродуктивного здоровʼя, окрім спермограми,
ДІЛА пропонує унікальні дослідження:
|
- постеякуляторне дослідження сечі – рекомендовано при відсутності еякуляту у випадках успішної мастурбації, або якщо об’єм еякуляту менше 1,0 мл з метою діагностики ретроградної еякуляції;
- гормональний скринінг розладів сперматогенезу, згідно рекомендацій Американської асоціації репродуктивної медицини (ASRM (2015), а саме: оцінка гормональних маркерів сперматогенезу ФСГ та Інгібіна В – Програма 158 “Чоловіче гормональне здоров`я” (ФСГ, інгібін);
- посткоїтальний тест з визначенням числа активних сперматозоїдів у слизу шийки матки через 9-14 годин після статевого акту та оцінкою відповідності цервікального слизу до овуляції.
Памʼятайте, що якісне лабораторне виконання – запорука правильної діагностики та успішного лікування.