15 травня 2018 року в Києві у конференц-холі «Депо» відбулась науково-практична конференція, присвячена всеукраїнському дню планування сім`ї «Репродуктивне здоров’я сім’ї як фактор демографічного благополуччя», в якій МЛ ДІЛА взяла участь в якості ексклюзивного партнера.
Метою проекту було ознайомлення зі світовим досвідом та методиками з доведеною ефективністю в галузі репродуктивного здоров'я, а також популяризація успішних практик у сфері репродуктивних технологій. Доповіді конференції були присвячені питанням охорони здоров'я населення, ранній діагностиці та лікуванню захворювань цієї сфери.
У виставковій зоні конференції всі охочі могли ознайомитися з інформаційними матеріалами МЛ ДІЛА: буклетами «Запальні захворювання жіночих статевих органів» та «Трихомоназ вагіналіз», інформаційним листком «Скринінг бактеріальнго вагінозу», добіркою щодо онкоскринінгів «Скринінг раку шийки матки» та «Комплексне генотипування ДНК ВПЛ 28 генотипів у напівкількісному форматі методом REAL TIME», «BRCA», протоколом кольпоскопії, оцінкою ризику прееклампсії «Плацентарний фактор росту» та інфікування стрептококом групи В «Пренатальний скринінг в 35-37 тижнів вагітності» та іншими.
В рамках конференції з доповіддю «Запальні захворювання органів малого тазу — можливості діагностики етіологічного чинника» виступила Бурка Ольга Анатоліївна, кандидат медичних наук, науковий консультант медичної лабораторії ДІЛА, асистент кафедри акушерства та гінекології № 1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. У доповіді були представлені пропозиції від МЛ ДІЛА щодо виявлення збудників, які викликають запальні захворювання органів малого тазу: «Скринінг 7 ІПСШ», «Виявлення Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealiticum, Ureaplasma parvum з чутливістю до 11 антибіотиків», «Виявлення Trichomonas vaginalis методом In Pouch», «Скринінг бактеріального вагінозу – Lactobacillus spp., Gardnerella vag., Atopobium vag.».
Особливий інтерес у присутніх викликав розіграш подарункових сертифікатів серед учасників, які відповіли на тестові запитання щодо доповіді наукового консультанта МЛ ДІЛА, Бурки Ольги Анатоліївни «Запальні захворювання органів малого тазу — можливості діагностики етіологічного чинника». Розіграш було проведено професором акушерства та гінекології, доктором медичних наук - Галич Світланою Родіонівною.
Переможцями, що отримали подарунковий сертифікат на проходження дослідження «Високочутливий скринінг раку шийки матки» в МЛ ДІЛА стали лікарі:
- Коркач А.М.
- Бугрова О.Д.
- Ковальчук М.П.
- Кущ Є.М.
- Литовченко В.В.
Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів у професійному розвитку!
Відповіді для проведення самоконтролю наведені нижче.
1. Скільки людей щодня інфікується ІПСШ?
- 100 тис.
- 1 млн
- 10 тис.
- 500 тис.
2. До патогенної флори НЕ відноситься:
- Мікоплазма геніталіум
- Мікоплазма хомініс
- Хламідія трахоматіс
- Трихомоназ вагіналіс
3. До умовно-патогенної флори НЕ відноситься:
- Гарднерельоз
- Мікоплазма геніталіум
- Уреаплазмоз
- Мікоплазма хомініс
4. Який основний метод діагностики патогенної флори?
- Cерологічний
- Культуральний
- Полімеразна ланцюгова реакція
- Мікроскопія
5. Скринінг 7 ІПСШ – це:
- Chl. trachomatis, Trich. Vaginalis, M. Genitalium, Neisseria gonorrhoeae, M. hominis, Ur. urealiticun, Ur. parvum
- Chl. trachomatis, Trich. Vaginalis, M. Genitalium, Neisseria gonorrhoeae, M. hominis, Ur. urealiticun, ВІЛ
- Chl. trachomatis, Trich. Vaginalis, M. Genitalium, Neisseria gonorrhoeae, M. hominis, Сифіліс, ВІЛ