Прес-реліз за результатами міжнародної конференції «Останні досягнення генетики людини. Орфанні (рідкісні) метаболічні захворювання»
11–12 квітня 2019 року в Україні проходила міжнародна науково-практична конференція «Останні досягнення генетики людини. Орфанні (рідкісні) метаболічні захворювання» за участю генерального директора медичної лабораторії ДІЛА О.В. Бабича та провідних спеціалістів Всеукраїнської асоціації з медичної та лабораторної генетики.
Обговорювалися можливості розширеного скринінгу новонароджених, інновації в лабораторній діагностиці спадкових захворювань та стратегії менеджменту якості в лабораторній медицині.
Актуальність ранньої діагностики орфанних захворювань зумовлена тим, що ціна зволікання з її проведенням і помилок у тестуваннях є досить високою. І хоча зроблено вже немало, сучасні можливості якісної пренатальної та неонатальної діагностики рухаються вперед. Опанування нових методів – обов’язок українських лабораторій, наголосив О.В. Бабич у своїй доповіді «Акредитація медичної лабораторії – шлях до самовдосконалення».
Створення системи контролю якості в медичній лабораторії – неодмінна умова функціонування сучасної лабораторії. На прикладі компанії ДІЛА Олексій Володимирович проаналізував основні аспекти організації системи контролю якості й представив методологію розробки відповідних документів.
За даними ВООЗ:
- у 60–70% клінічних випадків правильний діагноз пацієнту лікарі встановлюють на підставі даних результатів лабораторних досліджень;
- у 65% випадків результати лабораторних досліджень, виконаних за невідкладними показниками, призводять до корінної зміни терапії, що дозволяє врятувати життя пацієнтів.
Генеральний директор МЛ ДІЛА розказав про можливості акредитованих лабораторій у системі медичної допомоги населенню. Це не тільки сучасне обладнання, повна автоматизація процесів і необхідний перелік найсучасніших лабораторних досліджень у прейскуранті, а й команда висококваліфікованих співробітників, які працюють за затвердженими протоколами і світовими стандартами, зводячи помилки і вплив людського фактору до нуля.
Саме така робота гарантує:
- стандарт якості – усі співробітники виконують дослідження, дотримуючись однакових правил і однакової послідовності кроків, щоб отримувати точні результати незалежно від співробітника;
- правильність результату – співробітники, які працюють за протоколами лабораторних досліджень, отримають більше правильних і точних результатів. Адже вони ніколи не покладаються лише на власну пам’ять і не пропускають у процесі жодного кроку;
- надійність – точні й достовірні результати є головною метою лабораторії й підтверджують її якісну роботу.
«Прагнення до самовдосконалення, знання та їх практичне використання відіграють ключову роль у прогресі роботи кожної лабораторії, на яку покладаються лікарі та пацієнти щодня. І успіх, який полягає у збереженні якості життя людей, це той драйв, який змушує нас рухатись тільки вперед», – підкреслив Олексій Володимирович.
Генеральний директор МЛ ДІЛА вже не вперше розкриває секрети успіху лабораторії світового рівня, які полягають в міжлабораторному і внутрішньому контролі якості та забезпеченні стабільної точності результатів досліджень. Компанія проводить щоденне тестування всієї системи лабораторії за кожним показником і має сертифікати про успішне проходження зовнішньої оцінки якості роботи за такими системами:
- RIQAS (Великобританія);
- INSTAND e.v (Німеччина);
- EQAS (США);
- BIO-RAD (США);
- Randox (Великобританія).
На порядку денному стояли також важливі проблеми інтерпретації результатів та їх використання в клінічній практиці з урахуванням етичного компоненту досліджень.
Отже, компанія ДІЛА довела можливість проведення в Україні найсучасніших лабораторних тестів відповідно до стандартів Європейської та Американських незалежних систем зовнішнього контролю якості.