Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, в останні десятиліття спостерігається стійке зростання алергії і в даний час приблизно у третини населення реєструється одне або кілька алергічних захворювань. За прогнозами ВОЗ, захворюваність буде зростати і далі, причиною чого є забруднення навколишнього середовища, що впливає на вміст пилку в повітрі, чисельність комах, що жалять, цвілевих грибів, які викликають розвиток алергічних реакцій.
В Україні, за даними статистики, на різні види алергій страждає близько 10 млн осіб. При цьому, все частіше зустрічається підвищена чутливість не до одного, а до трьох або більше джерел алергенів (наприклад, кліщів, берези і пилку трав).
Як проводиться діагностика алергії?
Першим етапом діагностики є ретельний збір анамнезу - скарг і симптомів, які можуть свідчити про наявність алергії:
- почервоніння, висип, пухирі, свербіж та/або набряклість шкіри в місці контакту з алергеном;
- почервоніння очей, підвищена сльозоточивість;
- рясні водянисті виділення з носа, чхання;
- утруднене дихання, задишка;
- осиплість голосу;
- нудота блювота;
- набряклість обличчя, тіла;
- загальна слабкість;
- запаморочення, втрата свідомості.
Відповідно до останніх рекомендацій міжнародних керівництв з алергології, а також актуальних Протоколів лікування МОЗ України, при підозрі на алергічний характер симптомів у пацієнта необхідно провести скринінгові дослідження на підтвердження/спростування алергії, а також діагностику з екстрактами алергенів з метою виявлення підвищеної чутливості до одного або декількох алергенів.
Для цього використовуються шкірні тести in vivo або лабораторне дослідження крові in vitro. При проведенні шкірних тестів можливий розвиток таких ускладнень, як гостра алергічна реакція на введення алергену, додаткова алергізація пацієнта. Крім того, шкірні тести протипоказані у маленьких дітей, при загостренні алергічного процесу, вживанні деяких медичних препаратів.
Тести in vitro не мають обмежень для виконання у порівнянні з шкірними пробами.
Діагностика алергії в МЛ ДІЛА
Для виявлення причини харчової та інгаляційної алергії МЛ ДІЛА впроваджує нові дослідження, завдяки яким стає можливим виявлення антитіл до основних груп алергенів:
- алергени пилку трав, дерев, чагарників;
- алергени тварин;
- харчові алергени.
Нові дослідження, їх склад, показання, терміни виконання і правила підготовки доступні для ознайомлення в розділі сайту «Аллергопанель».
Переваги нових досліджень від МЛ ДІЛА:
В основі нових досліджень покладений один з найсучасніших методів виявлення антитіл - хемілюмінесценція. Також інноваційні дослідження від МЛ ДІЛА:
- безпечні - немає контакту з алергеном, тому немає ризику розвитку гострої алергічної реакції, можна використовувати в будь-який період захворювання, у всіх груп пацієнтів, включаючи дітей і вагітних;
- мають високу чутливість і специфічність;
- один тест дозволяє провести діагностику одночасно до великої кількості алергенів;
- результати в кількісному вигляді дозволяють оцінити рівень сенсибілізації до даних алергенів.
МЛ ДІЛА пропонує такий набір окремих алергенів і панелей, який допомагає в короткі терміни встановити правильний діагноз і призначити відповідну терапію