Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Ренін активний пряма концентрація у плазмі (ПКР)

Діагностичний напрямок

Оцінка стану надниркових залоз

Загальна характеристика

Ренін - протеолітичний фермент, один з компонентів ренін-ангіотензинової системи організму. Під впливом реніну ангіотензиноген перетворюється в ангіотензин-I, який під впливом ангіотензинконвертуючого ферменту переходить у ангіотензин-II (речовину з потужною судиннозвужуючою дією), останній сприяє синтезу та вивільненню альдостерону (гормону, який регулює обмін натрію та калію). Найважливішим фактором, який підсилює утворення реніну, є зменшення ниркового кровотоку. Вміст реніну в крові має добовий ритм, залежить від ОЦК, рівня натрію та положення тіла (вертикальне або горизонтальне). На практиці краще визначати пряму концентрацію реніну. Перевагою прямого визначення реніну є відсутність залежності від рівня субстратів реніну в плазмі, як при визначенні активності (максимальна активність реніну плазми вимірюється лише при концентрації насичення в плазмі ангіотензиногену). Також див. Альдостерон-Ренінове співвідношення.

Показання для призначення

1. Дифдіагностика гіпертензивних станів (особливо тих, що погано піддаються традиційній гіпотензивній терапії).
2. Підвищений рівень альдостерону в крові.
3. Діагностика реніноми.

Маркер

Маркер функціонального стану ренін-ангіотензинової системи.

Клінічна значущість

Дослідження первинного гіперальдостеронізму (аденоми наднирників, карциноми та гіперплазії кори наднирників) і вторинного гіперальдостеронізму (реноваскулярна хвороба, дефіцит солей калію, серцева недостатність з асцитом, вагітність та ін.).

Склад показників:

Ренін, активний

Метод: Хемілюмінесцентний імуноаналіз
Діапазон вимірювань: 0.5 - 1000
Одиниця виміру: Мікро міжнародні одиниці в мілілітрі

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
4.20 - 45.6
Вертикальне положення:      4.20 - 45.6 
Горизонтальне  положення: 3.11 - 41.2 

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 2 тижні Погодити з лікарем доцільність дослідження на тлі використовування лікарських препаратів. За 3 доби харчування без обмеження солі. За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. За 2 години перебувати у вертикальному положенні (стоячи, сидячи). За 5 хвилин посидіти за маніпуляційним столом. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.Примітки:Інструкція до дослідження у вкладенні.

instr_ARS_p.pdfinstr_ARS_l.pdf

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Плазма ВК/ЕДТА ***. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 4,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати, відібрати плазму в два епендорфи в рівних частинах, заморозити. Умови доставки: Температура -20 градусів, 72 год.

Інтерференція:

  • Каптоприл, хлорпропамід, еналаприл, пероральні контрацептиви, калій-зберігаючі діуретики, тіазидні діуретики, діазоксид.
  • Бета-адреноблокатори, аспірин, карбеноксолон, клонідин, дезоксикортикостерон, індометацин, метилдопа, калій, резерпін, глюкокортикоїди.

Інтерпретація:

  • Підвищення з наступним вторинним альдостеронізмом:
    1. Гіпертонічні стани: злоякісна або важка гіпертонія, одностороннє ураження нирки з важкою або злоякісною гіпертонією, паренхіматозні ураження нирок, ренін-секретуючі пухлини, гіпертонія, викликана пероральними контрацептивами, феохромоцитома.
    2. Набрякові нормотензівні стани: цироз печінки, гепатит, нефроз, застійна серцева недостатність.
    3. Гіпокаліємічні нормотензівні стани: гіперплазія юкстагломерулярних клітин (синдром Бартера), інші нефропатії з втратою натрію або калію, аліментарні розлади з втратою електролітів.
    Підвищення без подальшого вторинного альдостеронизма: адренокортікальна недостатність, знижений вміст калію в організмі.
  • Зниження без захворювань кори надниркових залоз: гіпертонічні стани, есенціальна гіпертонія при низькій активності реніну; синдром Лиддла-псевдогіперальдостеронізм; нормотензівні стани - паренхіматозні захворювання нирок, автономні розлади при гіпотонії.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому