Діагностичний напрямок
Обстеження вагітних
Загальна характеристика
Кількісна оцінка результатів, отриманих при проведенні біохімічного скринінгу проводитися за допомогою автоматизованої програми PRISCA (Версія 5.0.2.37 TYPOLOG Software Siemens Healthcare Diagnostics Products Ltd.).
При використанні програми PRISCA проводиться корекція медіан референсних значень з урахуванням індивідуальних даних жінки (вік, вага, наявність додаткових факторів ризику), результатів УЗД (дата УЗД, КТР, БПР, кількість плодів, термін вагітності по УЗД, дані про товщину комірцевого простору і візуалізації носової кістки).
Для аналізу результатів застосовується розрахунок МоМ (відношення отриманого при дослідженні результату до індивідуально скорегованої медіані референсних значень).
Показання для призначення
Вагітні
Маркер
Кількісна оцінка результатів досліджень за програмою PRISCA для скринінгу вагітних з метою оцінки ризику хромосомних аномалій плоду і вад розвитку.
Клінічна значущість
Склад показників:
Розрахунок генетичного ризику програмою PRISCA І триместру
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Інтерференція:
- Не виявлена
- Не виявлена
Інтерпретація:
- Результати обстеження видаються у вигляді бланку-звіту, графіка.
У бланку зазначаються:
1) дані про пацієнтку, які використовуються для корекції медіан;
2) біохімічні показники в абсолютних значеннях і скорегованих МоМ;
3) розраховані ризики: для І триместру - трисомії 21 (синдром Дауна), трисомії 18 (синдром Едвардса) і трисомії 13 (синдром Патау); для ІІ триместру - трисомії 21 (синдром Дауна), трисомії 18 (синдром Едвардса) і дефекту нервової трубки плода.
Результати розрахунку ризику хромосомних аномалій плоду на підставі скринінгових біохімічних досліджень - це статистичні ймовірні показники, які не є підставою для постановки діагнозу, а є показом для подальшого медико-генетичного обстеження.