Діагностичний напрямок
Оцінка репродуктивного здоров'я
Загальна характеристика
Андростендіон є основним попередником в біосинтезі андрогенів та естрогенів.
Він утворюється в наднирниках і статевих залозах і є прогормоном тестостерона і естрона, зокрема у жінок в період менопаузи.
Тест використовується в комплексі з іншими дослідженнями для діагностики гіперандрогеній різного генезу та для оцінки ефективності лікування.
Показання для призначення
1. Діагностика, диференційна діагностика і контроль лікування гіперандрогенних станів різного генезу (СПКЯ, андрогенпродукуючи пухлини).
2. Складова діагностики причин порушення менструального циклу.
3. Складова діагностики порушень статевого розвитку.
4. Складова диференційної діагностики різновиду ферментативної недостатності при вродженій гіперплазії кори наднирників (21-гідроксилаза, 11-гідроксилаза, 17-альфа-гідроксилаза, 3-бета-гідроксистероїддегідрогеназа).
Маркер
Маркер гіперандрогенних станів
Клінічна значущість
2. Диференційна діагностика різновидів ферментативної недостатності при природженій гіперплазії кори наднирників.
3. Моніторинг ефективності лікування природженої гіперплазії кори наднирників (21-гідроксилаза, 11-гідроксилаза, 17-альфа-гідроксилаза, 3-бета-гідроксистероїддегідрогеназа).
4. Діагностика передчасного статевого дозрівання (в поєднанні з гонадотропінами).
5. Андрогенпродукуючі пухлини наднирників та яєчників.
Склад показників:
Андростендіон
Діапазон вимірювань: 0.3 - 10
Одиниця виміру: Нанограм на мілілітр
Референтні значення:
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
Інтерференція:
- Кортикотропін, кломіфен, ципротерона ацетат, левоноргестрел, метирапон
- Дексаметазон
Інтерпретація:
- СПКЯ (в частині випадків), гірсутизм (в частині випадків), природжена гіперплазія кори наднирників, синдром Кушинга, ектопічна продукція АКТГ, стромальний гіпертекоз яєчників, гормонпродукуючі пухлини яєчників та наднирників.
- Первинна наднирникова недостатність, гіпогонадизм, природжена гіперплазія кори наднирників внаслідок дефіциту 17-альфа-гідроксилази та 3-бета-гідроксистероїддегідрогенази-2, серповидноклітинна анемія