Діагностичний напрямок
Інфекційне ураження організму
Загальна характеристика
Парвовірус В19 - це інфекційне захворювання, яке викликається патогенним для людини ДНК-вірусом із сімейства парвовірусів. Парвовірус В19 розмножується в еритроїдних клітинах-попередниках і викликає їх загибель. Залежно від гематологічного та імунологічного статусу хворого клінічна картина зараження може варіюватися в широких межах: від безсимптомної 20-50% до специфічної клінічної картини. Дана вірусна інфекція широко поширена в світі , частота зараження жінок репродуктивного віку складає 45-65%. Вірусемія в залежності від імунного статусу організму з'являється на 2-3 день від моменту зараження і в середньому триває до 2 тижнів. Виявлення Парвовірусу В19, методом ПЛР в біологічному матеріалі свідчить про гострий процес. У разі діагностики у вагітної гострої парвовірусної В19 інфекції вертикальний шлях передачі складає в середньому до 35%, перинатальні втрати до15%, природжений парвовірус 1,6-14,3%, що залежить від епідемічного підйому.
Показання для призначення
Жінки: 1. При плануванні вагітності жінкам групи ризику: - медпрацівники, педагоги (професійні ризики ) - жінки, які щоденно контактують в сімї з дітьми, які відвідують дитячий садок, школу 2. Опортуністичний скринінг (за бажанням жінки) 3. Під час вагітності: - Внутрішньоутробна загибель плода; - Неімунна водянка плода; - "Дзеркальний синдром" матері - Клінічні прояви хвороби 4. Обстеження породіллі:- Природжена анемія новонародженого;
- Міокардит у новонародженого.
Жінки, чоловіки і діти:
1. Диференціальна діагностика інфекційної еритеми
2. Диференціальна діагностика поліартриту
3. Диференціальна діагностика апластичної кризи
4. Диференціальна діагностика міокардиту
Маркер
Маркер гострого періоду інфекції, викликаної парвовірусом В19.
Клінічна значущість
2. Диференційна діагностика водянки плоду
3. Діагностика природженого парвовірусу В19
4. Диференціальна діагностика інфекційної еритеми
5. Диференціальна діагностика поліартриту
6. Диференціальна діагностика апластичної кризи
7. Диференціальна діагностика міокардиту
Склад показників:
Парвовірус В19, Human parvovirus, ПЛР - кількісн.
Діапазон вимірювань: 5*102 - 109
Одиниця виміру: Міжнародних одиниць на мілілітр
Референтні значення:
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
біоптат плаценти (хоріон)
слина
інший тип матеріалу
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Плазма ВК/ЕДТА/гель ПЛР. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з ЕДТА з розподільним гелем, 5,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.
біоптат плаценти (хоріон)
Біоматеріал для дослідження: Ворсинки хоріона (біоптат плаценти). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.
слина
Біоматеріал для дослідження: Слина. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф без транспортного середовища, 0,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.
Інтерференція:
- Не виявлена
- Не виявлена
Інтерпретація:
- Позитивний результат:
1. Гостра інфекція;
2. Природжений парвовірус В19 (дослідження виконане в перші тижні життя). - Негативний результат:
1. Відсутність інфікування;
2. Інфікування парвовірусом В19 відбулося більш ніж 2 -3 тижні тому;