Діагностичний напрямок
Функціональний стан організму
Загальна характеристика
Альфа-2-макроглобулін - це високомолекулярний глікопротеїн, що синтезується в підшлунковій залозі. У нативному стані він здатний приєднувати і транспортувати багато біологічно активних молекул: цитокіни (інтерлейкіни, інтерферони, фактори некрозу пухлини, стимуліни, інгібіни і фактори росту), цинк і нікель . Кожна його субодиниця містить також "пастку" для будь-якого з протеолітичних ферментів. Є інгібітором протеолітичних ферментів (ферментів розщеплюючих білки - пепсину, трипсину, хімотрипсину, колагенази, плазміну і ін.) і як білок гострої фази володіє захисною дією від протеаз на ендотелій судин.Альфа-2-макроглобулін - маркер гломерулонефропатіі, збільшується при важких захворюваннях нирок з ураженням базальних мембран клубочків (хронічний гломерулонефрит, нефротичний синдром).
Регулює значну частину функцій організму, пов'язаних з системою крово- і лімфообігу. Проявляє антикоагулянтну (протизгортувальну) активність, інактівуючи тромбін і блокуючи перехід фактора XII в XIIа, плазміногену в плазмін.
Показання для призначення
1. Діагностика захворювань нирок, нефротичного сидрому.
2. Захворювання печінки (цироз, гепатит).
3. Оцінка протеолітичних станів (панкреатит і пептична виразкова хвороба).
4. Контроль дисфункції і відторгнення пересадженої нирки.
Маркер
Маркер порушень функції нирок і підшлункової залози .
Клінічна значущість
Склад показників:
Альфа-2-макроглобулін
Діапазон вимірювань: від 0.5
Одиниця виміру: Грам на літр
Референтні значення:
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 24 градусів, 24 год.
Інтерференція:
- Местранол, пероральні контрацептиви, естрогени
- Декстран, стрептокіназа.
Інтерпретація:
- Хронічний гломерулонефрит, нефропатії, вагітність, запальні захворювання суглобів, вроджені вади серця, цукровий діабет, фізичне навантаження, цироз печінки, гострий і хронічний гепатит.
- Захворювання підшлункової залози, інфаркт міокарда, гастроентеропатії, захворювання легень, множинна мієлома, прееклампсія (помірна), ювенільний ревматоїдний артрит.
Вміст знижений при екстракорпоральному кровообігу.