Діагностичний напрямок
Маркери алергії
Загальна характеристика
Імуноглобулін Е (IgE) відповідальний за розвиток алергії негайного типу. Час напівжиття 3 - 5 днів у сироватці та 14 днів на мембранах огрядних клітин і базофілів. У нормі IgE становить менше 0,001% від усіх імуноглобулінів сироватки крові і синтезується плазматичними клітинами селезінки, мигдаликів, аденоїдів, слизових оболонок дихальних шляхів, шлунка і кишівника. Не зв'язує комплемент і не проходить через плаценту, володіє здатністю до швидкої фіксації на клітинах, тому у вільному вигляді знаходиться в плазмі в незначних кількостях. При повторному контакті з алергеном, взаємодія IgЕ та антигену відбувається на поверхні базофілів і огрядних клітин, що призводить до дегрануляції, вивільнення вазоактивних факторів (гістаміну, серотоніну, гепарину та ін) і розвитку клінічних проявів алергії. Приймає також участь в протигельмінтному імунітет, що зумовлено перехресним зв'язуванням між IgE і антигеном гельмінтів. IgE можна виявити в організмі людини вже на 11-му тижні внутрішньоутробного розвитку і його концентрація в сироватці крові зростає поступово з моменту народження до підліткового віку. У літньому віці рівень IgE може знижуватися.
Показання для призначення
1. Алергічні захворювання: бронхіальна астма, полінози, атопічний дерматит, екзема, харчова і медикаментозна алергія. 2. Гельмінтози. 3. Оцінка ризику розвитку алергічних захворювань у дітей з обтяженою спадковістю щодо розвитку алергопатології.Маркер
Маркер алергічних реакцій, гельмінтозів.
Клінічна значущість
Склад показників:
Вміст загального імуноглобуліну E
Діапазон вимірювань: 1.5 - 3000
Одиниця виміру: Одиниць на мілілітр
Референтні значення:
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.
Інтерференція:
- Антибіотики групи пеніцилінів
- Фенитоїн
Інтерпретація:
- Алергічний бронхопульмональний аспергільоз; Гіпер-IgE-синдром (синдром Джоба); Селективний IgA-дефіцит; Вплив деяких ліків (особливо тих, що містять золото); Паразитарні інвазії (аскаридоз, ехінококоз, анкілостомідоз, амебіаз, синдром міграції личинок гельмінтів); Алергічні захворювання, зумовлені IgE-антитілами: атопічні (атопічна бронхіальна астма, алергічний риніт, атопічний дерматит, алергічна гастроентеропатія) і анафілактичні (анафілаксія, кропив'янка, ангіоневротичний набряк); Імунопатологічні захворювання (IgE-мієлома, вузликовий періартеріїт, синдром гіпереозінофіліі, дисплазія і аплазія тимуса (синдром Ді Джорджі), синдром Віскотта-Олдріча, Гіпер-IgE-синдром, синдром Джоба - Баклі, синдром Неймана, реакція «трансплантат проти господаря»).
- Деякі прогресуючі пухлини, атаксія-телеангіектазії (синдром Луї-Бар), похилий вік, деякі випадки агаммаглобулінемії; спадкова недостатність IgE.