Діагностичний напрямок
Суглобовий синдром
Загальна характеристика
Вміст сечової кислоти в сечі тісно пов'язан з дієтою (співвідношення в їжі пуринів, вуглеводів і жирів), функціонуванням нирок, характером обміну нуклеотидів, лікарською терапією та ін. Сечова кислота, що виводиться з сечею, відображає надходження пуринів з їжею і розпад ендогенних пуринових нуклеотидів. Приблизно 70% загальної кількості сечової кислоти організму виводиться з сечею. Кліренс сечової кислоти становить 10% профільтрованої кількості. Ниркова екскреція сечової кислоти є похідною профільтрованої кількості, яка майже повністю реабсорбується в проксимальному канальці, а також секреції і реабсорбції в дистальному канальці.
Показання для призначення
1. Діагностика порушень пуринового обміну (подагра). 2. Діагностика ендокринних захворювань. 3. Хвороби крові. 4. Інтоксикація свинцем. 5. Підозра на дефіцит у їжі фолієвої кислоти.
Маркер
Маркер порушень пуринового обміну, інтоксикації свинцем.
Клінічна значущість
Склад показників:
Сечова кислота
Діапазон вимірювань: від 54
Одиниця виміру: Мікромоль на літр
Референтні значення:
Правила підготовки пацієнта
сеча випадкова
сеча добова
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
сеча випадкова
Біоматеріал для дослідження: Сеча випадкова. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30-40 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.
сеча добова
Біоматеріал для дослідження: Сеча добова. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30-40 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год. Коментар: вказати добовий об'єм сечі, в л.
Інтерференція:
- Йодид калію, хінін, атропін.
Інтерпретація:
- Подагра; лейкемія; синдром Леша-Ніхана; хвороба Вільсона-Коновалова; цистиноз; вірусний гепатит; істинна поліцитемія; серповидноклітинна анемія; крупозна пневмонія; епілепсія.
- Ксантинурія; дефіцит фолієвої кислоти; свинцева інтоксикація; наростаюча атрофія м'язів; лікарські препарати: йодид калію, хінін, атропін.