Діагностичний напрямок
Суглобовий синдром
Загальна характеристика
Каталізує зворотнє перенесення фосфорильного залишку з АТФ на креатин і з креатинфосфата на АДФ. Міститься переважно в скелетній мускулатурі, міокарді, а також у гладких м'язах і головному мозку. Креатинкіназа забезпечує потребу у великій кількості енергії в короткі інтервали часу, наприклад, забезпечуючи енергією м'язові скорочення. Активність КФК інгібується тироксином. У дитячому віці активність креатинкінази вище, ніж у дорослих, що пов'язано з інтенсивним ростом і участю в цьому процесі тканин, багатих цим ферментом - м'язової і нервової. У жінок активність КК трохи нижча, ніж у чоловіків. Визначення КK проводиться з метою діагностування та контролю якості лікування інфаркту міокарда та міопатій (прогресивна м'язова дистрофія Дюшена).
Показання для призначення
1. Діагностика і моніторинг інфаркту міокарда.
2. Діагностика захворювань м'язової системи (міопатії, міодистрофії).
3. Травми, гіпотиреоз.
Маркер
Маркер порушень і захворювань м'язової тканини.
Клінічна значущість
Склад показників:
Креатинкіназа (загальна)
Діапазон вимірювань: від 15
Одиниця виміру: Одиниць на літр
Референтні значення:
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
капілярна кров
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
капілярна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка КК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Мікровет (сироватка), 500 мкл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
Інтерференція:
- Амінокапронова кислота, амфотерицин В, буціндолол, каптоприл, карбеноксолон, карбромал, картеолол, хлорпромазин, клофібрат, клонідин, колхіцин, циклопропан, діетиловий ефір, гемфіброзил, галофенат, галоперидол, галотан, ловастатин, ізотретиноїн, лабеталол
Інтерпретація:
- Травма, хірургічне втручання, інфаркт міокарда, хвороби м'язів, синдром Рейє, гіпотиреоз, вагітність, пухлини передміхурової залози, сечового міхура.