Діагностичний напрямок
Патоморфологічна діагностика
Загальна характеристика
Множинна ендокринна неоплазія 1 типу або синдром Вермера обумовлена мутаціями, що інактивують ген MEN1. Наявність мутацій у цьому гені виявляється у 80-90% пацієнтів із МЕН 1-го типу.
Характеризується синдром гіперплазією або аденомами паращитоподібних залоз та нейроендокринними пухлинами підшлункової залози та/або пухлинами гіпофіза.
Приблизно в 40% випадків при синдромі Вермера уражаються всі три види залоз:
– Паращитоподібні залози
– Підшлункова залоза
– Гіпофіз
У хворих з мутацією гена та однією з 3-х характерних для синдрому Вермера пухлин існує ризик подальшого розвитку будь-якої з двох інших.
Вік початку захворювання коливається від 4 до 81 року, з найбільшою частотою в 20-40 – річному віці.
Дослідження проводиться для диференціації діагнозу при підозрі на МЕН 1. Членам сім’ї виявленого носія мутації також пропонується пройти генетичне обстеження для раннього виявлення захворювання.
При наявності мутацій Ви можете розраховувати на отримання письмової онкогенетичної консультації — із зазначенням ваших ризиків та сучасними рекомендаціями щодо профілактики та лікування раку, асоційованого з конкретною мутацією (на основі рекомендацій NCCN ) — безкоштовно.
*В деяких випадках для отримання достовірного результату виникає необхідність в повторному проведенні дослідження. Повторне дослідження виконується безоплатно, але може призвести до збільшення строку очікування результату
Склад показників:
OncoRisk MEN1 - Діагностика множинної нейроендокринної неоплазії тип 1, NGS
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Цільна ВК/ ЕДТА NGS. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 2 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 48 год.