Діагностичний напрямок
Патоморфологічна діагностика
Загальна характеристика
Виконання імуногістохімічного дослідження можливе лише після виконання попереднього гістологічного дослідження
Показання для призначення
Надмірну експресію PD-L1 відмічають у більш ніж в 50% типів пухлин. До них відносяться: 1). Меланома; 2). Недрібноклітинний рак легень; 3). Гліобластома/змішана гліома; 4). Аденокарцинома товстого кишківника; 5). Печінково-клітинний рак; 6). Рак уротелію/сечового міхура; 7). Множинна мієлома; 8). Рак яєчників; 9). Рак шлунку; 10). Рак стравоходу; 11).Рак підшлункової залози; 12). Нирково- клітинний рак; 13). Рак молочної залози; 14).Лімфоми( переферійнв Т-клітинна лімфома, дифузна крупноклітинна лімфома, лімфоцитарна лімфома). Хоча відсоток випадків наявності PD-L1 експресії в різних типах пухлин - різний, проте, якщо є гіперекспресія, то це являється біомаркером для застосування в лікуванні пацієнта персоналізованої імунотерапії.
Маркер
Наявність гіперекспресії PD-L1 на клітинах пухлини
Клінічна значущість
Визначення гіперекспресії PD-L1 в препаратах пухлини , методом ІГХ забарвлення- є потенційним біомаркером в дослідженні пухлини, яке дозволяє спрогнозувати перебіг захворювання, а також чутливість пухлини до персоналізованої імунотерапії в лікуванні пацієнта .
Склад показників:
Імуногістохімічне дослідження
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
зразок тканини
Біоматеріал для дослідження: Зразок тканини. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Парафіновий блок. Умови доставки: Температура від 9 до 25 градусів, час доставки не обмежений Коментар: доставлений парафіновий блок має знаходитись у контейнері (захищений від вологи та пошкоджень) .
Інтерференція:
Імуногістохімічне дослідження 3 категорії складності
Інтерпретація:
Патогістологічний висновок згідно з гістологічною класифікацією пухлин ВООЗ. Кодування за системою ICD (ICD-10 Version: 2019,Міжнародна класифікація хвороб),SNOME CT (Систематизована медична номенклатура- Клінічні терміни)