Діагностичний напрямок
Функціональний стан організму
Загальна характеристика
Селен сконцентрований в печінці, нирках, селезінці, серці, яєчках у чоловіків, присутній в ядрах клітин. В організмі взаємодіє з вітамінами, ферментами, біологічними мембранами, бере участь у регуляції обміну речовин, в обміні жирів, білків і вуглеводів, а також в окисно-відновних процесах. Селен входить в активний центр ферментів системи антиоксидантного-антирадикального захисту організму, метаболізму нуклеїнових кислот (глутатіонпероксидази, йодотіронін-дейододінази, тіоредоксінредуктази, фосфоселенфосфатази,фосфолипид-гідропероксид-глутатіонпероксидази та ін), ліпідів, гормонів.
Селен входить до складу білків м'язової тканини, білків міокарда. Також селен сприяє утворенню трийодтироніну, є синергістом вітаміну Е та йоду. При дефіциті селену йод погано засвоюється організмом.
Разом з тим сполуки селену часто отруйні.
Показання для призначення
Оцінка рівня селену в організмі
Маркер
оцінки рівня селену в організмі
Клінічна значущість
Дослідження призначається для оцінки недостатності / передозування селену в організмі.
Склад показників:
Селен
Одиниця виміру: мкг/г креатиніну
Референтні значення:
Правила підготовки пацієнта
сеча випадкова
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
сеча випадкова
Біоматеріал для дослідження: Сеча випадкова. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30-40 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.
Інтерпретація:
Результат оцінюється відповідно до референсів.