Діагностичний напрямок
Оцінка стану щитоподібної залози
Загальна характеристика
Гормони щитоподібної залози, стан вуглеводного обміну, вітамін D дуже важливі для підтримки нормального перебігу вагітності, розумового та фізичного розвитку плоду. Комплекс відповідає вимогам Наказу МОЗ України № 1437 від 09.08.2022 "СТАНДАРТИ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ «НОРМАЛЬНА ВАГІТНІСТЬ»" та включає у себе дослідження, рекомендовані для проведення вагітним на першому візиті до гінеколога, якщо вони не були зроблені жінкою на етапі планування вагітності.
Показання для призначення
Діагностика та моніторинг ефективності лікування порушень функції щитоподібної залози та вуглеводного обміну, оцінка вітамін D статусу у вагітних у терміні до 15-го тижня.
Маркер
Маркер оцінки функціонального стану щитоподібної залози, стану вуглеводного обміну, вітамін D статусу у вагітних до 15 тижнів.
Клінічна значущість
Діагностика і моніторинг ефективності лікування гіпотиреозу, тиреотоксикозу, цукрового діабету, недостатності вітаміну D або передозування при прийомі препаратів вітаміну D у вагітної до 15 тижнів.
- Вітамін D (25-гідроксикальциферол)
- Тиреотропний гормон (ТТГ)
- Тироксин вільний (Т4 вільн.)
- Глікований гемоглобін (HbA1c)
До складу комплексу входять:
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
Біоматеріал для дослідження: Цільна ВК/ЕДТА HBA1C. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 4,0 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
Інтерпретація:
Результати досліджень дозволять своєчасно виявити у вагітної:
• порушення функціонування щитоподібної залози;
• порушення вуглеводного обміну (цукровий діабет);
• недостатність вітаміну D або передозування при прийомі препаратів вітаміну D
та допоможуть лікарю прийняти вірне рішення щодо необхідності подальшого дообстеження та лікування, яке забезпечить нормальне виношування плоду вагітною та надасть можливість запобігти порушенням розвитку дитини.