Діагностичний напрямок
Оцінка репродуктивного здоров'я
Загальна характеристика
Гіперандрогенія – це стійке підвищення в крові рівнів гормонів андрогенів. У нормі андрогени відповідають за розвиток статевих ознак у чоловіків. В організмі жінки в нормі маємо невелику кількість андрогенів, зокрема тестостерону.
Індекс вільного тестостерону – це розрахунковий показник, який у відсотках (%) визначає співвідношення молярної концентрації загального тестостерону до молярної концентрації глобуліну, що зв'язує статеві стероїди.
Показання для призначення
- чоловікам і жінкам за наявності симптомів гіперандрогенії (надмірний ріст волосся на тілі, порідіння волосся на голові, акне, сальність шкіри, абдомінальне ожиріння);
- жінкам при порушенні менструального циклу, ановуляції, підозрі на синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) для оцінки критерію "гіперандрогенія";
- чоловікам при безплідді, астенозооспермії (порушенні показників спермограми), порушенні потенції, зниженні лібідо, андропаузі (чоловічому климаксі).
Маркер
Маркер гіперандрогенії.
Клінічна значущість
Результати досліджень дозволять оцінити андрогенний статус (за рівнем вільної фракції тестостерону), як причину проблем із репродуктивною, сексуальною функцією (в т. ч. потенцією) та загальним здоров’ям.
- Тестостерон загальний
- Глобулін, що зв'язує статеві гормони (СЗГ)
- Індекс вільного тестостерону (розрахунок)
До складу комплексу входять:
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.