Діагностичний напрямок
Патоморфологічна діагностика
Загальна характеристика
Одонтогенні пухлини є доброякісними пухлинами щелепно-лицьової ділянки. До них належать: Амелобластома (син. Адамантинома)- одонтогенна епітеліальна пухлина, яка за своєю будовою схожа на будову зубного зачатку, має дуже різноманітну мікроскопічну картину. Одонтома- одонтогенна пухлина, що складається з конгломерату різних тканин зубів та пародонту. Цементома-одонтогенна пухлина з зубного цементу, має одну- дві кістозні порожнини з вкрапленнями вапна, між якими смужки незміненої кісткової тканини. Одонтогенні кісти щелепи. Всі ці пухлини розвиваються в товщі щелепи, стончуючи щелепну кістку, викликають її деформацію. Хоча одонтогенні пухлиниза своєю природою є доброякісними, проте за клінічним перебігом поводять себе дуже агресивно, проростаючи в ротову порожнину, в верхньощелепну пазуху, порожнину носа,навіть в очницю. Пухлини можуть виразкуватися, запалюватися, утворювати нориці, викликати асиметрію обличчя. Всі вони підлягають хірургічному видаленню та обов'язковому патогістологічному дослідженню для виключення діагнозу саркоми.
Показання для призначення
Пухлинні утворення в зубах, щелепах, кістках черепу
Маркер
Морфологічні ознаки патологічного процесу в щелепах,кістках черепу
Клінічна значущість
Диференційна діагностика патологічного процесу в щелепах, кістках черепу
Склад показників:
Гістологічне дослідження
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
зразок тканини
Біоматеріал для дослідження: зразок тканини. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Ємність з формаліном, формалін має повністю покривати зразок. Умови доставки: Температура від 9 до 25 градусів, 7 дн.
Інтерференція:
Інтерференція між морфологічними ознаками доброякісного та злоякісного процесу в щелепах, кісках черепу.
Інтерпретація:
Патогістологічний висновок згідно з гістологічною класифікацією пухлин ВООЗ. Кодування за системою ICD (ICD-10 Version:2019, Міжнародна класифікація хвороб), SNOMED CT (Систематизована медична номенклатура - Клінічні терміни).