Діагностичний напрямок
Патоморфологічна діагностика
Загальна характеристика
Селезінка складається з синусів , заповнених кров'ю та рихло з'єднаних між собою клітин. Так як в селезінці майже немає сполучної тканини, то ніяких втручань на селезінці, окрім її повного видалення- спленектомії, не проводиться
Показання для призначення
Показання до операції при інтактній селезінці: 1.Розрив селезінки чи пошкодженняїї капсули при травмі, операції. 2. Якщо без видалення селезінки не можливо провести радикальну операцію при пухлинах сусідніх органів. 3.Для попередження некрозу селезінки при тромбозі селезінкової вени.
Показання до операції при патологічних змінах в селезінці: 1. Пухлини селезінки(гемагіома,лімфангіома) 2. Хвороби крові. 3. Хвороба Ходжкіна та інші злоякісні лімфопроліферативні захворювання
Маркер
Маркер морфологічних ознак процесу в селезінці
Клінічна значущість
Диференційна діагностика патологічних змін в селезінці
Склад показників:
Гістологічне дослідження
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
зразок тканини
Біоматеріал для дослідження: зразок тканини. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Ємність з формаліном, формалін має повністю покривати зразок. Умови доставки: Температура від 9 до 25 градусів, 7 дн.
Інтерференція:
Інтерференція між морфологічними ознаками природи патологічних змін в селезінці.
Інтерпретація:
Патогістологічний висновок згідно з гістологічною класифікацією пухлин ВООЗ. Кодування за системою ICD (ICD-10 Version:2019, Міжнародна класифікація хвороб), SNOMED CT (Систематизована медична номенклатура - Клінічні терміни)