Діагностичний напрямок
Патоморфологічна діагностика
Загальна характеристика
Серед первинних пухлин підшлункової залози 75 - 90 % випадків складають протокові аденокарциноми, більше половини яких, локалізується в голівці підшлункової залози. Зустрічаються також і рідкісні гістологічні типи раку залози. Вторинні метастази в підшлункову залозу дають найчастіше рак молочної залози, рак легень, меланома та лімфома. Буває дуже важко відрізнити рак в голівці підшлункової залози від раку фатерового сосочку та від раку 12-палої кишки. При локалізації пухлинного процесу в ділянці голівки залози виконується радикальна операція- Панкреатодуоденальна резекція
Показання для призначення
Рак голівки підшлункової залози. Рак фатерова сосочка з переходом процесу на голівку підшлункової залози
Маркер
Маркер морфологічних ознак злоякісного процесу в голівці підшлункової залози
Клінічна значущість
Диференційна діагностика пухлини голівки підшлункової залози.
Склад показників:
Гістологічне дослідження
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
зразок тканини
Біоматеріал для дослідження: зразок тканини. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Ємність з формаліном, формалін має повністю покривати зразок. Умови доставки: Температура від 9 до 25 градусів, 7 дн.
Інтерференція:
Інтерференція між схожими морфологічними ознаками рідкісних гістологічних типів раку підшлункової залози.
Інтерпретація:
Патогістологічний висновок згідно з гістологічною класифікацією пухлин ВООЗ. Кодування за системою ICD (ICD-10 Version:2019, Міжнародна класифікація хвороб), SNOMED CT (Систематизована медична номенклатура - Клінічні терміни)