Діагностичний напрямок
Інфекційне ураження організму
Загальна характеристика
Дослідження показано при підозрі на бактеріальне походження фарингитів, тозилитів з метою вибору адекватної етіологічної терапії.
Культивування матеріалу із зіву використовується переважно для виявлення гемолітичних стрептококів групи А, S.aureus, Str.pneumoniae.
Різницю між інфекцією та колонізацією пацієнта неможливо виявити за допомогою тільки культивування. Потрібно враховувати ступінь росту та клінічну картину. Мікроорганізми, що виділяються: Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus spp., Коагулазонегативні стафілококки, Staphylococcus aureus, Enterobacteriaceae, Pseudomonas aeruginosa, Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis, Candida spp., Corynebacterium spp., Neisseria spp.
Показання для призначення
1.Тонзиліт, фарингит, епіглотит.
Маркер
Оцінка наявності умовнопатогенних збудників інфекції в досліджуваному біоматеріалі з визначенням чутливості до антибіотиків
Клінічна значущість
2.Вибір адекватної антибіотикотерапіі.
3.Моніторинг лікування.
Склад показників:
Бак. посів із мигдалин
Діапазон вимірювань: 103 - 108
Одиниця виміру: Колонієутворюючих одиниць на грам
Правила підготовки пацієнта
мазок із мигдалин
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
мазок із мигдалин
Біоматеріал для дослідження: Мазок із мигдалин. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Гелеве транспортне середовище Amis (Жіноче). Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 72 год.
Інтерференція:
- Вживання антимікробних препаратів впливає на достовірність результату.
Інтерпретація:
- Ключове значення має кількісна оцінка наявних колоній мікроорганізмів
I ступінь росту (дуже незначний ріст) - на щільних поживних середовищах немає росту, тільки в рідкому поживному середовищі (<103 КУО/тампон/мл)
II ступінь росту (невелика кількість) - до 20 колоній (103 КУО/тампон/мл);
III ступінь росту (помірна кількість) - більше 21, але менше 100 колоній (104 КУО/тампон/мл);
IV ступінь росту (велика кількість ) - більше 100 колоній (>105 КУО/тампон/мл).
I і II ступені росту можуть свідчати про контамінацію матеріалу нормальной мікрофлорой або носійстві, а III і IV - на користь етіологічного значення виділеного мікроорганізму.Виділення Streptococcus pyogenes, Streptococcus pneumonieae, Haemophilus spp., Staphylococcus aureus при відсутності клінічної картини захворювання не свідчить про захворювання; у деяких пацієнтів дані мікроорганізми здатні колонізувати верхні дихальні шляхи в нормі.