Діагностичний напрямок
Функціональний стан організму
Загальна характеристика
Антитіла IgG до парієтальних клітин шлунку є аутоантитілами до клітин, які виробляють соляну кислоту і внутрішній чинник Кастла. Їх поява говорить про аутоімунний процес, для якого характерна атрофія слизової шлунку, порушення всмоктування вітаміну В12, а також розвиток перніциозної анемії.
Антитіла до парієтальних клітин шлунка присутні у 90% людей з перніціозною анемією і в 30% випадків – у їхніх близьких родичів. Для цієї патології АПКШ є вискоспецифічними, але найбільша чутливість характерна для антитіл до внутрішнього фактора Кастла, який виявляється у 50% пацієнтів з перніціозною анемією.
Показання для призначення
• Діагностика аутоімунного гастриту.
• Діагностика причин дефіциту вітаміну В12;
• Для діагностики мегалобластної (перніциозної) анемії та при клінічних ознаках перніциозної (мегалобластної) анемії (блідість, загальна слабкість, оніміння або відчуття поколювання в кінцівках, нейропатія, яскраво-червоний, "лакований" язик) аутоімунного генезу;
• При виявленні гіперхромної гіпорегенераторної анемії за результатами клінічного аналізу крові.
Маркер
Маркер аутоімунного гастриту.
Клінічна значущість
Даний аналіз використовують для діагностики і підтвердження аутоімунного гастриту, який є одним із різновидів атрофічного гастриту. Захворювання протікає на тлі вироблення власним імунітетом антитіл, які вражають парієтальні клітини шлунку, що викликає запальний процес і атрофію слизової шлунку.
Склад показників:
Антитіла до парієтальних клітин шлунку IgG
Одиниця виміру: Одиниць на мілілітр
Референтні значення:
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
Інтерпретація:
- аутоімунний гастрит і перніциозна анемія (у 90% хворих);
аутоімунний гастрит без перніциозної анемії;
патологія щитовидної залози (при тиреоїдиті Хашимото виявляється у 30% хворих);
цукровий діабет;
рак шлунку;
виразкова хвороба шлунка;
міастенія;
хвороба Аддісона;
залозодефіцитна анемія;
вітіліго;
вогнищева алопеція.