Діагностичний напрямок
Патоморфологічна діагностика
Загальна характеристика
Ексцизійна біопсія новоутворень шкіри - інвазивний метод отримання матеріалу для морфологічного дослідження, де пухлина висікається повністю з накладенням післяопераційних швів та наступною гістологічною оцінкою країв резекції ( чи не залишилось частини пухлини в операційній рані? ). Якщо діагноз новоутворення шкіри не викликає сумніву, або ж є підозра на меланому, то доцільно зразу виконувати ексцизійну біопсію. Коли по краю резекції виявляють клітини пухлини, -проводиться реінцизія. До ексцизійної біопсії відноситься також видалення пухлини шкіри обличчя методом Моса, який полягає в інтраопераційній мікроскопії заморожених горизонтальних зрізів для визначення об'єму операції.
Показання для призначення
Доброякісні пухлини шкіри. Злоякісні пухлини шкіри. Підозра на меланому.
Маркер
Маркер морфологічних ознак доброякісних та злоякісних процесів у шкірі
Клінічна значущість
Диференційна діагностика доброякісних та злоякісних процесів у шкірі
Склад показників:
Гістологічне дослідження
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
зразок тканини
Біоматеріал для дослідження: Зразок тканини. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Ємність з формаліном, формалін має повністю покривати зразок. Умови доставки: Температура від 9 до 25 градусів, 7 дн.
Інтерференція:
Інтерференція між морфологгічними ознаками доброякісного та злоякісного процесу в шкірі
Інтерпретація:
Патогістологічний висновок згідно з гістологічною класифікацією пухлин ВООЗ. Кодування за системою ICD (ICD-10 Version:2019, Міжнародна класифікація хвороб), SNOMED CT (Систематизована медична номенклатура - Клінічні терміни)