Діагностичний напрямок
Патоморфологічна діагностика
Загальна характеристика
Пункційна біопсія передміхурової залози- стандартний метод діагностики раку передміхурової залози та диференційної діагностики між доброякісними та злоякісними процесами в органі. Шляхом біопсії діагностують рак у 25 % чоловіків, рівень ПСА в яких нижче 4 нг/мл. При рівні ПСА від 4 нг/мл до 10 нг/мл, діагностують рак у 20 % пацієнтів, при рівні ПСА більше 10 нг/мл- рак діагностується в 60 % пацієнтів. Трепан-біопсію передміхурової залози, зазвичай, виконують з 12 точок під контролем трансректального УЗД, що підвищує чутливість методу, особливо при збільшеній передміхуровій залозі. Верифікувавши гістологічно рак передміхурової залози, обчислюється індекс Глісона, який є складовою одиницею до показань радикальної простатектомії.
Показання для призначення
1. Хронічний простатит 2. Аденома передміхурової залози 3. Виявлення пухлини передміхурової залози на УЗД 4. Підвищений рівень ПСА
Маркер
Морфологічні ознаки патологічного процесу в передміхуровій залозі
Клінічна значущість
Диференційна діагностика патологічного процесу в передміхуровій залозі
Склад показників:
Гістологічне дослідження
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
зразок тканини
Біоматеріал для дослідження: Зразок тканини. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Ємність з формаліном, формалін має повністю покривати зразок. Умови доставки: Температура від 9 до 25 градусів, 7 дн.
Інтерференція:
Інтерференція між доброякісними та злоякісними морфологічними ознаками в передміхуровій залозі.
Інтерпретація:
Патогістологічний висновок згідно з гістологічною класифікацією пухлин ВООЗ. Кодування за системою ICD (ICD-10 Version:2019, Міжнародна класифікація хвороб), SNOMED CT (Систематизована медична номенклатура - Клінічні терміни).