Діагностичний напрямок
Патоморфологічна діагностика
Загальна характеристика
Посилаючись на досвід спостереження хірургів, сальник називають ,,сторожем'' черевної порожнини, оскільки він першим прямує до будь якого запального процесу в черевній порожнині, прикриває перфорації органів ШКТ, часто є вмістом грижового мішка. В сальнику, як і в інших органах черевної порожнини можуть з'являтися доброякісні та злоякісні пухлини. Тому, видалений сальник,потребує морфологічної верифікації процесів, що виникли у ньому.
Показання для призначення
1. Травматичне пошкодження сальника при проникаючих пораненнях черевної порожнини. 2. Самостійне гостре запалення сальника, або ж як результат защемлення сальника в килі, або при переході запального процесу на сальник при гострому апендициті, холециститі, сальпінгоовофориті. 3.При доброякісних пухлинах в сальнику: кістозноподібні утворення, дермоїди, лімфангіоми, ангіоми,ліпоми та фіброми. 4. При первинних злоякісних пухлинах в сальнику: ендотеліоми, рак, саркоми. 5. При метастазах в сальник пухлин інших локалізацій. 6.При тромбозі судин сальника. 7. При ожирінні.
Маркер
Маркер морфологічних ознак патології в сальнику
Клінічна значущість
Диференційна діагностика патологічних процесів в сальнику
Склад показників:
Гістологічне дослідження
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
зразок тканини
Біоматеріал для дослідження: Зразок тканини. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Ємність з формаліном, формалін має повністю покривати зразок. Умови доставки: Температура від 9 до 25 градусів, 7 дн.
Інтерференція:
В залежності від гістологічної картини, інтерференція проводиться між морфологічними формами запалення в сальнику, або ж між морфологічними ознаками доброякісного та злоякісного процесів у сальнику.
Інтерпретація:
Патогістологічний висновок згідно з гістологічною класифікацією пухлин ВООЗ. Кодування за системою ICD (ICD-10 Version:2019, Міжнародна класифікація хвороб), SNOMED CT (Систематизована медична номенклатура - Клінічні терміни)