Діагностичний напрямок
Патоморфологічна діагностика
Загальна характеристика
Біопсія кишечника буває прицільною, коли за результатами досліджень інших методів, чітко зазначена локалізація патологічного процесу, та пошуковою, коли є підозра на захворювання, проте немає видимих змін . В останньому випадку захвачуються різні ділянки тканини кишечника і відправляються для морфологічного дослідження. Прицільній біопсії найчастіше підвержені утворення в товстому кишківникові ,та в деяких випадках, коли вдається колоноскопом пройти через Баугіневу заслінку( ілеоцекальний клапан) - утворення в термінальних відділах здухвинної кишки.
Показання для призначення
1.Різні пухлинні процеси в кишечнику 2.Захворювання кишечника запального генезу 3.Карциноїд кишківника 4. Неспецифічний виразковий коліт 5.Хвороба Крона
Маркер
Маркер морфологічних ознак в досліджуваних тканинах кишківника
Клінічна значущість
Диференційна діагностика запальних процесів, доброякісних та злоякісних пухлин в кишечнику
Склад показників:
Гістологічне дослідження
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
зразок тканини
Біоматеріал для дослідження: Зразок тканини. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Ємність з формаліном, формалін має повністю покривати зразок. Умови доставки: Температура від 9 до 25 градусів, 7 дн.
Інтерпретація:
Патогістологічний висновок згідно з гістологічною класифікацією пухлин ВООЗ. Кодування за системою ICD (ICD-10 Version:2019, Міжнародна класифікація хвороб), SNOMED CT (Систематизована медична номенклатура - Клінічні терміни)