Діагностичний напрямок
Запальні захворювання органів малого тазу
Загальна характеристика
Баланіт – запальний процес з ураженням головки статевого члена, що часто поєднується з баланопоститом, запаленням шкіри крайньої плоті пеніса. Патологія поширена, виявляється в приблизно 11 % пацієнтів, котрі звертаються до уролога.
Практично завжди, запалення головки та листків препуціального мішка (крайньої плоті) спричиняється інфекцією. Захворювання буває первинним, коли розвивається саме по собі, та вторинним – виникає внаслідок інших хвороб.
Для діагностики використовують клінічний огляд, мікроскопічні та бактеріологічні дослідження. Бактеріологічне дослідження (бакпосів) є важливим для призначення ефективної антибактеріальної терапії в зв'язку з значним розповсюдженням явища антибіотикорезистентності багатьох бактерій.
Автоматизована мікробіологія має ряд суттєвих переваг перед традиційними методами:
• Ідентифікація більшого спектру збудників.
• Автоматизоване визначення антибіотикочутливості в мінімальних інгібуючих концентраціях відповідно до стандартів EUCAST.
• Панелі сучасних антибактеріальних препаратів, з урахуванням нових даних про виникнення резистентних форм згідно EUCAST.
• Менші терміни отримання результату.
• Відсутність суб’єктивного фактору в оцінці інтерпретації результату.
Показання для призначення
Явища запалення крайньої плоті та голівки статевого члена.
Склад показників:
Визначення аеробів з антибіотикограмою з МІС, грибів Candida spp з антимікотикограмою з МІС
Діапазон вимірювань: 103 - 108
Одиниця виміру: Колонієутворюючих одиниць на зразок
Правила підготовки пацієнта
урогенітальний мазок (чоловічий)
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
урогенітальний мазок (чоловічий)
Біоматеріал для дослідження: PP-мазок з головки статевого члена. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Гелеве транспортне середовище Amies (Широкий). Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 72 год.