Діагностичний напрямок
Діагностика харчової алергії
Загальна характеристика
Жито - найпоширеніша зернова культура. З зерна виготовляють квас, виробляють борошно, що йде переважно на хліб, отримують крохмаль, також його використовують як сировину для виробництва спірту.Жито є одним з найбільш алергенних злаків. До її основних алергенів відносяться Sec c1 (інгібітор трипсину / амілази), Sec c 12 (профілін), Sec c 20 (секалін) і гліадин. При алергії на жито можливий розвиток перехресних реакцій на пшеницю, ячмінь, овес і рис. Алергія на пилок жита під час її цвітіння може виникати у пацієнтів з сенсибілізацією до житнього борошна, і навпаки. Крім того, у пацієнтів з алергічною реакцією на жито нерідко виявляється підвищення специфічних IgE до горіхів, маку, кунжуту, сої та ківі.
Показання для призначення
Для діагностики алергічних захворювань (харчова алергія, атопічний дерматит, бронхіальна астма, алергічний риніт, респіраторний алергоз).
Для оцінки ризику розвитку алергічних реакцій на жито
Маркер
Маркер сенсибілізації до жита
Клінічна значущість
Склад показників:
Специфічні IgE, жито (f5)
Діапазон вимірювань: 0.1 - 100
Одиниця виміру: кОд/л
Референтні значення:
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.