Діагностичний напрямок
Діагностика харчової алергії
Загальна характеристика
Молоко - один з високоаллергенних продуктів, часто алергія на молоко спостерігається у дітей. Коров'яче молоко складається з двох фракцій: казеїну і сироватки. Казеїн містить чотири білка, відонеспецифічний, термостабільний і стійкий до кислого pH, при окисленні випадає в осад. Фракція казеїну представляє 80% всіх молочних білків. Головні алергенні білки сироватки молока - це альфа-лактоальбумін, бета-лактоглобулін і бичачий сироватковий альбумін.
Алергени молока містяться в різних продуктах, таких як сир, хліб, печиво, млинці. Алергія на молоко, як правило, супроводжується порушенням функції травної системи, шкірними проявами і рідше порушеннями функції дихальної системи.
Показання для призначення
Для діагностики алергічних захворювань (харчова алергія, атопічний дерматит, бронхіальна астма, алергічний риніт, респіраторний алергоз).
Для оцінки ризику розвитку алергічних реакцій на молоко
Маркер
Маркер сенсибілізації до молока
Клінічна значущість
Склад показників:
Специфічні IgE, молоко коров`яче (f2)
Діапазон вимірювань: 0.1 - 100
Одиниця виміру: кОд/л
Референтні значення:
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.