Діагностичний напрямок
Діагностика інгаляційної алергії
Загальна характеристика
Гусяче пір'я - інгаляційний алерген, можливо попадання алергену при безпосередньому контакті (чистка клітин, годування, обробка птиці), а також як компонент домашнього пилу. Алергени птахів можуть переноситися з одягом людини, тому вони присутні навіть в тих місцях, де їх ніколи не було (школи, лікарні тощо.). Перехресні алергічні реакції до епідермісу і посліду гусака, до яєць птахів; перехресна реактивність між алергенами гусака, папуги, канарки, курки, голуба, хвилястого папуги. Пух і перо гусака часто використовують як наповнювачі для подушок і ковдр, а також як утеплювач зимового одягу. Тому пацієнтам з алергією на гусяче пір'я рекомендовано користатися подушками та ковдрами із синтетичними наповнювачами, уникати одягу з пухом.
Показання для призначення
Для діагностики алергічних захворювань (харчова алергія, атопічний дерматит, бронхіальна астма, алергічний риніт, респіраторний аллергоз).
Для оцінки ризику розвитку алергічних реакцій до пір'я гусака
Маркер
Маркер сенсибілізації до пір'я гусака
Клінічна значущість
Склад показників:
Специфічні IgE, гусине пір`я (e70)
Діапазон вимірювань: 0.1 - 100
Одиниця виміру: кОд/л
Референтні значення:
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.