Діагностичний напрямок
Діагностика інгаляційної алергії
Загальна характеристика
Епідерміс морської свинки - клітини поверхневого шару шкіри, один з основних алергенів цієї тварини, є компонентом домашнього і лабораторного пилу. Алергія може виникнути як при прямому контакті з алергеном (співробітники лабораторій, віваріїв, власники морських свинок), так і при непрямому (вдихання алергенів з частинками пилу). Оскільки алергени тварин можуть переноситися з одягом людини, то вони присутні навіть в тих місцях, де немає і не було тварин (школи, лікарні, дитячі садки, офіси і т.д.). Алергія на епідерміс морської свинки найчастіше проявляється у вигляді бронхіальної астми (сухий кашель, утруднене дихання, задишка, хрипи в грудній клітині), алергічного риніту (свербіж носа, нежить або закладеність носа, нестримне чхання), алергічного кон'юнктивіту (почервоніння, свербіж і печіння в області очей, сльозотеча). Можлива перехресна реактивність між алергенами епідермісу і сечі морської свинки.
Показання для призначення
Для діагностики алергічних захворювань (харчова алергія, атопічний дерматит, бронхіальна астма, алергічний риніт, респіраторний аллергоз). Для оцінки ризику розвитку алергічних реакцій до епідермісу морської свинки
Маркер
Маркер сенсибілізації до епідермісу морської свинки
Клінічна значущість
Склад показників:
Специфічні IgE, епідерміс (шерсть) морської свинки (e6)
Діапазон вимірювань: 0.1 - 100
Одиниця виміру: кОд/л
Референтні значення:
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.