Діагностичний напрямок
Онкоскринінги
Загальна характеристика
Цитокератини - білки проміжних філаментів цитоскелету епітеліальних клітин, мають тканинну специфічність.Фрагменти кератинів потрапляють у кров в процесі проліферації пухлинних клітин, тим самим відображаючи швидкість пухлинного росту. Фрагменти цитокератину 19 розчинні у сироватці. Присутній в клітинах легеневої тканини, матки і шлунково-кишкового тракту. Використовується як показник ступеня деградації злоякісних тканин і клітинного некрозу. Найбільш ефективний з усіх відомих маркерів для моніторингу перебігу м'язево-інвазивної карциноми сечового міхура.Особливо інформативний при недрібноклітинному раку легень.
Показання для призначення
1. У комплексі досліджень при первинній діагностиці рака легенів. 2. Прогноз при раку легенів. 3. Оцінка ефективності хірургічного втручання та подальший моніторинг при недрібноклітинному раку легень (у разі підвищеної концентрації на момент первинної постановки діагнозу). 4. Прогноз і неінвазивний моніторинг при раку сечового міхура (у разі підвищеної концентрації на момент первинної постановки діагнозу).
Маркер
Маркер недрібноклітинного раку легень.
Клінічна значущість
2. Також використовується в якості лабораторного маркеру раку сечового міхура.
3. Вимірювання в плевральній рідині іноді корисно для диференціації між доброякісними і злоякісними утвореннями.
Склад показників:
Онкомаркер CYFRA 21-1 (фрагмент цитокератину 19)
Діапазон вимірювань: 0.5 - 500
Одиниця виміру: Нанограм на мілілітр
Референтні значення:
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
Інтерференція:
- Не виявлена.
- Не виявлена.
Інтерпретація:
- Дрібноклітинна карцинома легень, плоскоклітинна карцинома легень, м'язево-інвазивна карцинома сечового міхура, рак шийки матки, передміхурової залози, печінки і шлунка.
Доброякісні захворювання легень, ниркова недостатність, прогресуючі доброякісні захворювання печінки.
Вагітність.